Minimalistyczny styl wnętrz – jak go osiągnąć?

Minimalistyczny styl wnętrz – jak go osiągnąć?

Zastanawiasz się nad przekształceniem wnętrza w coś bardziej nowoczesnego i wyrafinowanego? Weź pod uwagę minimalizm. Choć ten trend zyskał popularność już kilka ładnych lat temu, utrzymuje się w czołówce najchętniej wybieranych stylów wnętrz nie bez powodu.

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny? Jak osiągnąć taki wygląd w pomieszczeniu? Zobacz odpowiedzi na te pytania oczami specjalistów Ramaro.

Cechy charakterystyczne minimalistycznych wnętrz

Zasada przewodnia minimalistycznych wnętrz jest prosta: mniej znaczy więcej. Chodzi w nim o to, aby oderwać się od chaosu i bałaganu panującego w tradycyjnych stylach dekoracyjnych i stworzyć atmosferę, która jest przede wszystkim kojąca i zachęcająca. Główne cechy minimalizmu w wystroju wnętrz to proste, gładkie linie, neutralne kolory i nacisk na funkcjonalność (nie mniejszy niż na formę czy estetykę). To też oszczędność w stosowaniu dodatków i ozdób. Zamiast tego, każdemu elementowi w pomieszczeniu nadaje się konkretne zadanie i funkcję.

  • Tekstury stylu minimalistycznego

Charakterystycznymi elementami minimalistycznego stylu wnętrz są materiały o surowym, chłodnym lub ciepłym, wykończeniu (jak stal, szkło, kamień, drewno) oraz tkaniny naturalnego pochodzenia (len, bawełna, jedwab).

  • Meble w stylu minimalistycznym

Przy wyborze mebli, pamiętaj o trzech kluczowych elementach – prostocie, funkcjonalności i przestrzeni. Wybieraj elementy, które w miarę możliwości służą wielu celom (np. otomana z miejscem do przechowywania). Wybieraj przedmioty o zgrabnej, designerskiej sylwetce, które nie zajmują zbyt wiele miejsca – np. niskoprofilowe kanapy czy stoliki bez ozdobnych dodatków lub skomplikowanych detali ( Fotel Przytulność, Pufa Fabio 70×70 cm, Stolik KUB 380 venato).

  • Akcesoria i dodatki w stylu minimalistycznym

Minimalistyczne wnętrza często ozdabia się jedynie kilkoma prostymi, ale efektownymi akcentami: takimi jak dekoracyjne lampy, obrazy, grafiki, rośliny doniczkowe lub geometryczne rzeźby, które interesująco kontrastują z neutralnym tłem pomieszczenia (Lampa podłogowa | Girotondo lub Dywan RADIUS BEIGE). Utrzymuj akcenty w prostej formie i w niewielkiej ilości, aby nie odwracały uwagi od ogólnego wyglądu pokoju.

Minimalistyczny styl wnętrz to wypadkowa oszczędności w formie, neutralnych, stonowanych kolorów, funkcjonalności oraz prostoty i geometrii. Pamiętając o tych wytycznych, zaprojektowanie minimalistycznego wyglądu przestrzeni nie będzie trudne.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiednich mebli do Twojego minimalistycznego wnętrza – nie wahaj się z nami skontaktować. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci stworzyć przestrzeń, która zarówno Tobie, jak i Twoim gościom, zawróci w głowie od pierwszego wejrzenia.

Share this post

Comment (1)

  • Przytulniej Reply

    Niedawno przeczytałem jeden artykuł z dostępnych na tym blogu i byłem mile zaskoczony tym, jak dobry on był. Ma się wrażenie, że po drugiej stronie siedzi prawdziwy człowiek, co w dzisiejszym świecie jest coraz rzadziej spotykane. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy szukają ciekawych wpisów blogowych do kawy czy herbaty! :)

    12/03/2023 at 01:38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *