Meble takie, jakie chcesz.

Sztuka meblarska
w rzemieślniczym wydaniu

Wykuta w sercach pokoleń.

Dziedzictwo bez przypadku

PRL i świeżo wprowadzony stan wojenny łypały na Polskę spode łba, kiedy nasz tato – Marian Jóźwiak – zdecydował się na trudny i odważny wtedy krok: założenie własnego przedsiębiorstwa. Mimo niesprzyjających warunków produkcja ruszyła pełną parą. Ale nie mebli, a… ubrań! Dzięki temu – z pozoru tylko nietrafionemu – pomysłowi na życie, tato po raz pierwszy zetknął się biznesowo z tkaninami tapicerskimi. I pokochał je na dobre.

Wtedy my – Radek i Robert – dorośliśmy na tyle, żeby dołączyć do niego w warsztacie. Jeszcze nastoletnimi, wielkimi oczami chłonęliśmy zarówno miłość do materiałów i drewna, jak i naukę zarządzania firmą. A ta? Rozkwitała napędzana pasją całej naszej trójki i zadowoleniem pierwszych klientów. Bo choć transakcje zamykaliśmy na wietrznym klepisku targowiska w Pile – w każdy mebel wkładaliśmy tyle serca, co w dzieła sztuki z salonów, o których mogliśmy w tamtych latach tylko pomarzyć.

A potem… Spełniliśmy te marzenia. W miarę upływu czasu coraz bardziej przejmowaliśmy pałeczkę, odciążając tatę w pracy i otwierając kolejne salony w Paczkowie i Pile. A kiedy dołączył do nas nasz szwagier, Albert, odważyliśmy się uchylić drzwi naszego warsztatu na świat i rozpoczęliśmy sprzedaż poza granicami Polski. Jak wygląda Ramaro dziś? To już wiesz. Jesteśmy kimś więcej niż zwykłym przedsiębiorstwem produkującym zwykłe meble. Do pracy w firmie dołączyły już nasze dzieci – i z tej pasji, która nie gaśnie w nas od trzech pokoleń, razem tworzymy dzieła sztuki meblarskiej. Dla tych, którzy cenią kunszt ręcznego rzemiosła i solidność wykonania.

Czyli dla Ciebie.

Jesteśmy wpisani w znak

Nazwa Ramaro, jak pewnie już się domyślasz, powstała od pierwszych liter imion taty i naszych: Radosław, Marian i Robert.

Ale to nie wszystko! Nawet nasze logo kryje w sobie świadectwo rodziny Jóźwiaków: pętelkę, tak charakterystyczną dla naszego R, stawiali w odręcznym piśmie nasi rodzice. Decydując się na nie, chcieliśmy podkreślić nie tylko ich obecność i wkład w życie firmy… Ale też naszą wdzięczność.

1982

Założenie firmy

Założenie firmy

Tato – Marian Jóźwiak – zakłada Ramaro, które na początku specjalizuje się w szyciu ubrań. Dzięki temu szybko odkrywa miłość do tkanin tapicerskich oraz rzemiosła meblarskiego i przebranżawia firmę.

2000

Otwarcie pierwszego salonu

Otwarcie pierwszego salonu

Po latach pracy na wietrznym klepisku targowiska w Pile otwieramy swój pierwszy, wymarzony salon. Gdzie? Z sentymentu – tuż naprzeciwko tego placu!

2014

Wejście na rynki międzynarodowe

Wejście na rynki międzynarodowe

To przełom – cieszymy się i przeorganizowujemy prace warsztatu, by mimo zwiększonego zapotrzebowania nie uronić ani krzty z jakości naszych mebli.

2019

Otwarcie sklepu internetowego 2019

Otwarcie sklepu internetowego 2019

Doceniamy moc Internetu i mediów społecznościowych, dzięki którym nasi klienci mogą zdecydować się na zakup niezależnie od możliwości odwiedzenia nas w Paczkowie czy Pile.

2021

Otwarcie showroomu w Warszawie

Otwarcie showroomu w Warszawie

Gdy cały świat ogranicza działalność stacjonarną i przenosi wyłącznie do Internetu, my jeszcze bardziej wychodzimy naprzeciw – bo wiemy, jak bezpośredni kontakt jest ważny.

2022

Otwarcie showroomu w Kostrzynie

Otwarcie showroomu w Kostrzynie

Wyróżnia go charakter – nie sklepu meblowego, a galerii, miejsca spotkań biznesowych z profesjonalną obsługą, czasem na rozmowy przy kawie i pełne uwagi skupienie na naszych klientach. Odwiedź nas i przekonaj się!