CZYM SKUTECZNIE WYPRAĆ NASZE KANAPY? POZNAJ SPRAWDZONE SPOSOBY.

CZYM SKUTECZNIE WYPRAĆ NASZE KANAPY? POZNAJ SPRAWDZONE SPOSOBY.

Czym skutecznie wyprać nasze kanapy? Poznaj sprawdzone sposoby.

Urządzanie nowego mieszkania to fascynująca przygoda. Dobór mebli, kanap, dodatków to wyzwanie dla każdego z nas. Starannie dobieramy zwłaszcza tkaniny na naszych sofach i kanapach. Bowiem od trwałości i jakości tkanin na naszych meblach w dużej mierze zależy łatwość utrzymania ich w czystości. Nie unikniemy jednak plam i zabrudzeń, ale i na to mamy rady. Podpowiadamy, jak skutecznie wyprać nasze kanapy.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo nowoczesne meble do każdego salonu. Dbamy o jak najwyższą jakość naszych produktów. Dopracowujemy każdy szczegół, wprowadzamy najnowsze trendy we wzornictwie i kształtach naszych sof i kanap. Szczególnym uznaniem wśród naszej oferty cieszą się nowoczesne sofy: Coco, Benetto czy Amsterdam. Na uwagę zasługują narożniki nierozkładane, jak i rozkładane z funkcją spania (szczególnie praktyczne, gdy salon służy nam również za sypialnię) – warto poznać modele Dubaj, Madera czy Manhattan.

Jak skutecznie i delikatnie dbać o tkaniny na naszych sofach? Postaw na dobrą jakość materiałów.

Ponieważ ważna jest dla nas jakość produktów, które Państwu oferujemy, proponujemy sofy, narożniki wykonane z najwyższej trwałości tkanin – Fiora, Nursia, Solaia, Treia czy Elsa. I choć same nazwy tkanin brzmią już zachęcająco, posiadają one bardzo praktyczne walory, dzięki którym utrzymanie kanapy czy sofy w czystości stanie się niezwykle proste. Wszystkie nasze tkaniny pokryte są specjalną powłoką LIQUID Blocked / WATER Blocked – które ograniczają lub całkowicie uniemożliwiają wnikanie płynów we włókna tkanin. Dzięki temu rozwiązaniu usuniemy zanieczyszczenia jednym ruchem ściereczki. Zaoszczędza to nasz czas i pieniądze na specjalistyczne czyszczenie mebli.

Domowe (i nie tylko) sposoby na wypranie Twojej sofy.

Czy mamy w salonie sofę, rozkładany narożnik czy najzwyklejszą kanapę, jest to z dużym prawdopodobieństwem najczęściej używany mebel w pomieszczeniu. A co za tym idzie, taka sofa narażona jest na częste zabrudzenia. Podstawą utrzymana tego typu mebli w dobrym stanie jest ich regularne odkurzanie, co zapobiega osadzaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń i wnikaniu ich w tkaniny. Jeśli jednak nasza sofa ulegnie zabrudzeniu, poniżej prezentujemy najbardziej uniwersalne i skuteczne sposoby radzenia sobie z plamami.

  • Czysta woda z dodatkiem płynu do naczyń lub proszku do prania to najbardziej uniwersalny środek na pozbycie się plam. Pocieramy przez kilka chwil zabrudzenie ww. mieszaniną, po czym ścieramy całość wilgotną ścierką. Do dużych powierzchni lepiej sprawdzi się mieszanina wody z sodą oczyszczoną – postępujemy jak powyżej, czyli nacieramy plamę, odczekujemy chwilę i spłukujemy.

  • Roztwór z kwasku cytrynowego i wody to najlepszy sposób na tłuste plamy na naszych kanapach. Równie skutecznie z tłustymi plamami radzi sobie kreda czy mąka ziemniaczana. Wcieramy je w zabrudzony obszar, odczekujemy chwilę i czyścimy na wilgotno.

  • Alkohol benzyna – tymi środkami, przy zachowaniu szczególnej ostrożności, możemy spróbować doczyścić plamy na materiałowych kanapach.

Poza wyżej wymienionymi domowymi sposobami na oczyszczanie tapicerki mebli możemy skorzystać również z produktów oferowanych przez popularne sklepy drogeryjne, są to na przykład:

  • Specjalistyczne pianki/szampony do prania kanap – na odkurzoną sofę rozpylamy, z odpowiedniej odległości, piankę czyszczącą, odczekujemy ilość czasu wskazaną przez producenta, a następnie ścieramy pozostałości ściereczką lub odkurzamy kanapę. Jeśli podczas takiej operacji prania doszło do zamoczenia wkładu kanapy, należy ją szybko osuszyć, można użyć w tym celu suszarki do włosów lub ogrzewaczy pokojowych, jeśli powierzchnia zamoczenia jest duża.

Ostatecznym rozwiązaniem, kiedy sami nie jesteśmy w stanie usunąć zabrudzeń z naszych mebli, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się praniem kanap.

Inną opcją może być zdjęcie całego pokrowca kanapy (jeśli jest taka możliwość) i wypranie go w niskiej temperaturze.

Pamiętaj!

  • Sposób i rodzaj czyszczenia kanapy zawsze dobieramy do rodzaju tkaniny i jej właściwości

  • Kanapy skórzane czyścimy środkami dedykowanymi do tego rodzaju obicia lub wodą z mydłem

  • Czyścimy nasze sofy delikatnie, unikając ich przemoczenia

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.