JAKĄ SOFĘ WYBRAĆ DO WNĘTRZA W STYLU SKANDYNAWSKIM?

JAKĄ SOFĘ WYBRAĆ DO WNĘTRZA W STYLU SKANDYNAWSKIM?

Jaką sofę wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski wciąż cieszy się popularnością wśród osób ceniących oryginalne wykończenie wnętrz. Cechuje się pewną surowością dodatków, ale umiejętnie zaaranżowany pokój w tym stylu wciąż będzie przytulny i zachęcający. To zazwyczaj jasne kolory, proste linie, minimalizm dekoracji. Jakie meble dobrać do takiego stylu? Czym powinna się charakteryzować sofa w takim wnętrzu?

Salon to zazwyczaj centrum dowodzenia rodziny w każdym domu lub mieszkaniu. Urządzamy go tak, aby spełniał nasze oczekiwania, wymagania i aby był reprezentacyjny. To trudne wyzwanie. Coraz bardziej rośnie jednak świadomość konsumentów i dziś doceniamy przede wszystkim meble wysokiej jakości. Chcemy, aby stanowiły one spójną całość ze stylem wykończenia wnętrza. Jakie sofy pasują do stylu skandynawskiego? Jak sprawić, aby dobrze prezentowały się w naszych wnętrzach? Na co należy uważać?

Styl skandynawski wciąż zyskuje na popularności

Pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim łączą w sobie naturalne materiały, dużą ilość światła, łagodne i stonowane kolory oraz praktyczność. Często określane są, jako nowoczesny minimalizm. Ten styl silnie podkreśla to, że w domu mamy odpocząć i odprężyć się po trudach dnia. Stawia się tu na praktyczne rozwiązania i funkcjonalne meble, które powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów i spełniać wymogi wszystkich domowników. Szczególnie salon powinien być urządzony z uwzględnieniem oczekiwań wszystkich członków rodziny, bo to w nim spędzamy najwięcej czasu. Styl skandynawski to praktyczne podejście do wystroju, co sprawia, że nie ma żadnych narzuconych odgórnie norm czy w salonie urządzonym w tym stylu powinna znaleźć się kanapa, sofa czy lepiej wstawić tam narożnik. Dużo zależy od preferencji mieszkańców oraz od wielkości salonu. Jedyną zasadą jest to, że ma to być najważniejszy i funkcjonalny element wykończenia tego pomieszczenia. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem zawsze jest sofa, która może pełnić kilka funkcji w zależności od tego, w jakie udogodnienia została wyposażona przez producenta. Najważniejszy jest jej charakter, przyjazne linie i przyjemne dla oka kolory, które wpasują się w surowość i naturalność tego stylu.

Jaką sofę wybrać?

Wyraźne akcenty stylu skandynawskiego podkreśli sofa w białym kolorze, ale jest ona mniej praktyczna w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza w rodzinie z dziećmi i ze zwierzętami domowymi. Ważne jest utrzymanie monochromatycznego wykończenia, więc kremowe sofy podkreślą przytulność jasnego wnętrza, granatowe nadadzą luksusowego charakteru nowoczesnemu pokojowi, a modna ostatnio butelkowa zieleń sprawdzi się we wnętrzach z naturalnymi akcentami z drewna. Szczególnie popularne są sofy w kolorze szarym, które stanowią akcent podkreślający biel w salonie lub czarne, które podkreślają industrialne elementy w pokoju. Sofy mogą być dwu lub trzy osobowe. Niezbędne są dekoracje z poduszek, które ocieplają dodatkowo wnętrze oraz akcenty dekoracyjne jak wykończenia podłokietników lub pikowania. Eleganckie opływowe kształty oraz prosta forma i regulowane zagłówki spełniają wymóg funkcjonalności mebli w stylu skandynawskim. Podobnie jak schowki czy sofy z funkcją spania, które pozwalają zachować dużo przestrzeni. Wyboru sofy należy dokonać, uwzględniając również pozostałe w pokoju dekoracje i meble. Dzięki temu otrzymamy przytulny pokój, który zachęci domowników i gości do przebywania w jego wnętrzach.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *