Wygodna kanapa do codziennego spania

Wygodna kanapa do codziennego spania

Kanapa z funkcją spania to mebel, który świetnie sprawdza się w mieszkaniach o małej powierzchni. Może być też doskonałym wyborem do pokoju gościnnego. Zobacz, jak wybrać rozkładaną sofę, która poza funkcją siedziska, posłuży także za wygodne łóżko.

Sofa z funkcją spania

Sofy i narożniki z funkcją spania to doskonałe meble typu “2w1”. W dzień służą za wygodne siedzisko, w nocy zamieniają się w przestronne łóżko. Jest to więc niezwykle praktyczne rozwiązanie do kawalerek i mieszkań o małej powierzchni. Dzięki tego typu sofie nie musisz bowiem kupować zajmującego dużo miejsca łoża małżeńskiego, a komfortowo spać na wersalce.

Rozkładane kanapy to również świetny pomysł do pokojów, w których w dzień chcesz uzyskać nieco więcej przestrzeni, a także do sypialni dla gości. Jaka powinna być więc idealna sofa do codziennego spania? Przede wszystkim wygodna, ale też atrakcyjna wizualnie. Ważne również, aby rozkładała się w łatwy i szybki sposób, nie zajmowała zbyt dużo miejsca i była wykonana z dobrej jakości materiałów.

Na co zwrócić uwagę wybierając kanapę do spania?

Szukając sofy z funkcją spania, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które przełożą się w późniejszym czasie na komfortowe użytkowanie mebla. Są to przede wszystkim:

SPOSÓB ROZKŁADANIA

W pierwszej kolejności zastanów się: jaki sposób rozkładania kanapy odpowiada Ci najbardziej? Być może wolisz tradycyjną wersalkę, a może tą z wysuwanymi lub rozkładanymi częściami? Możliwości jest naprawdę wiele!

WYGODA

Kolejna niezwykle ważna rzecz to wygoda mebla. Szukając perfekcyjnej sofy do codziennego spania, unikaj twardych i mocno kanciastych modeli. Stawiaj zaś na rozkładane narożniki i kanapy wyróżniające się wyjątkowym komfortem.

ROZMIAR

Zwróć uwagę także na rozmiar kanapy po rozłożeniu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy dany model zmieści się w dostępnej przestrzeni oraz czy zapewni Ci komfort spania, którego potrzebujesz.

MATERIAŁ

Zawsze wybieraj modele obite najwyższej jakości materiałami. Pamiętaj bowiem, że mebel ten będzie w użytku codziennie. Słabe, cienkie tkaniny mogą szybko się przecierać, brudzić, a nawet pękać.

WYKONANIE

Nie bez znaczenia pozostaje również wykonanie mebla. Znaczenie ma tu każdy szczegół! Wszak kanapa do spania ma Ci posłużyć przez długi czas.

POJEMNIK NA POŚCIEL

Przy zakupie rozkładanej sofy możesz zwrócić również uwagę na to, czy posiada ona pojemnik na pościel. Nie jest to element konieczny, ale na pewno jest on praktycznym i przydatnym rozwiązaniem, jeśli optymalizacja przestrzeni (i przechowywania) jest dla Ciebie istotna.

WYGLĄD

I na koniec: niezwykle ważny aspekt — wygląd kanapy. Często stanowi ona bowiem serce salonu (lub w tym przypadku i sypialni). Warto więc, aby jej styl był dopasowany do stylu całego wystroju wnętrza.

Rozkładana kanapa a wystrój wnętrza

Czasy, gdy kanapa do codziennego spania kojarzyła się raczej z niezbyt urodziwą wersalką u dziadków na szczęście dawno mamy za sobą. Dziś rozkładane sofy bez problemu mogą stać się nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia pokoju, ale i jego dekoracją. Do wnętrza w stylu glamour dobierz modele pikowane. Do nowoczesnego – te w designerskiej odsłonie; a do loftowego – propozycje o ciemnym obiciu. W Ramaro możesz samodzielnie dobrać też kolor i rodzaj materiału tapicerskiego, dopasowując go do aranżacji salonu czy sypialni. Z pewnością najdziesz u nas wymarzony model kanapy do spania!

P.S

Jeśli zmagasz się z doborem odpowiedniej kanapy do spania dla Ciebie – skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci znaleźć tą jedyną.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *