Urządzasz biuro w domu? Oto 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz.

Urządzasz biuro w domu? Oto 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz.

Pracujesz zdalnie? Niezależnie od tego, czy prowadzisz własny biznes w domu, czy jesteś częścią wielkiej korporacji – potrzebujesz przestrzeni, która zapewni Ci odpowiednie skupienie i możliwość działania. Choć urządzenie własnego, domowego biura, może wydawać się przytłaczające – znajomość kilku ważnych zasad może zmienić ten trudny proces w coś przyjemnego i satysfakcjonującego. I to nie tylko ze względu na efekty wizualne – ale także na jakość pracy w wygodnym, inspirującym otoczeniu.

By Ci to umożliwić, przygotowaliśmy listę 5 najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do działania:

Wybierz odpowiednią przestrzeń.

To, gdzie zamierzasz urządzić swoje domowe biuro, może mieć duży wpływ na jakość Twojej pracy. Upewnij się, że wybierasz przestrzeń z dobrym oświetleniem – najlepiej naturalnym – aby nie nadwyrężać oczu podczas pracy. Twoje miejsce pracy powinno być również możliwie ciche. Unikaj więc wnętrz ulokowanych w pobliżu ruchliwych i głośnych przestrzeni, takich jak kuchnia, salon z telewizorem czy pokój dziecięcy.

Pomyśl najpierw o funkcjonalności.

Wybierając meble do domowego biura, nie zapominaj, że mimo wszystko jego funkcjonalność powinna przeważać nad formą. W końcu chcesz stworzyć środowisko, które pomoże Ci pozostać produktywnym, prawda? Dlatego nie oszczędzaj czasu na znalezienie elementów, które zwiększą Twój komfort.

Pomyśl: “Czy potrzebuję ergonomicznego krzesła? Jaki rodzaj biurka spełni moje potrzeby? Czy istnieją jakieś rozwiązania w zakresie przechowywania, które byłyby korzystne?”. Z doświadczenia podpowiadamy, że na większość z tych pytań powinieneś odpowiedzieć: tak!

Dlatego upewnij się, że krzesło jest wystarczająco wygodne, aby siedzieć w nim przez dłuższy czas. A biurko jest wystarczająco duże, aby zmieścić wszystkie swoje urządzenia i niezbędne materiały bez zbędnego bałaganu powodującego poczucie przytłoczenia lub zagracenia. To z kolei prowadzi nas do kolejnego punktu…

Zorganizuj swoją przestrzeń.

Technologia stała się tak integralną częścią naszego życia, że w ciągu pracy potrzebujemy dostępu do przynajmniej kilku urządzeń – komputera, telefonu, tabletu i innych. A to niesie za sobą ogromne ilości kabli i ładowarek. Na szczęście są sposoby, by nie trzymać ich cały czas na wierzchu!

Wybierz blat, szafki lub szuflady, które mają „tajemne” wyjścia dla kabli, a także takie, w których możesz w łatwy sposób przechowywać urządzenia, gdy ich nie używasz. Inwestowanie w schludne rozwiązania do przechowywania (również dokumentów czy książek) może pomóc w utrzymaniu rzeczy w porządku, jednocześnie pomagając zmaksymalizować dostępną przestrzeń w biurze.

Niech stanie się jasność!

Naturalne światło jest niezbędne: pomaga poprawić nastrój i utrzymuje ludzi w stanie czujności przez cały dzień. To czyni go niezbędnym elementem każdej udanej konfiguracji domowego biura! Jeśli to możliwe, ustaw biurka w pobliżu okien, aby naturalne światło mogło wpadać przez cały dzień. Jeśli to niemożliwe – upewnij się, że masz przynajmniej dobre oświetlenie górne (bezpośrednio nad Twoim miejscem pracy) oraz oświetlenie tzw. „zadaniowe” – czyli sprytną lampkę, którą możesz ustawiać punktowo. Pomoże to zapobiec zmęczeniu oczu spowodowanemu długimi godzinami spędzonymi przy ekranie komputera lub innego urządzenia cyfrowego.

Zaproś naturę do siebie.

By Twoje domowe biuro stało się bardziej przytulne, rozważ udekorowanie go żywymi roślinami. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, bez obaw – na rynku mnóstwo jest mało wymagających opcji, takich jak sukulenty czy rośliny typowo „biurowe”. Dzięki temu prostemu zabiegowi dodasz wnętrzu wielowymiarowości i życia, przy jednoczesnym nieprzytłaczaniu przestrzeni wizualnie.

By Twoje domowe biuro było zachęcającą (ale funkcjonalną!) przestrzenią, w której praca pójdzie jak z płatka, ważne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Na szczęście dzięki powyższym 7 wskazówkom osiągnięcie tego celu może być nie tylko łatwe, ale też przyjemne. Teraz kiedy wiesz już, od czego zacząć – czas zabrać się do roboty! A kiedy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik – koniecznie podziel się z nami efektami.

Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiednich mebli do Twojej przestrzeni – nie wahaj się z nami skontaktować. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci stworzyć wnętrze, w którym praca będzie jak najbardziej efektywna.

Share this post

Comment (1)

  • Przytulniej Reply

    Przeczytałam ten oraz kilka innych Twoich wpisów i jestem zachwycona jakością treści. Zawiera unikalny punkt widzenia, z którym wcześniej się nie spotkałam. Ten wpis jest dobrze napisany i bardzo przyjemnie się go czyta. Gorąco polecam każdemu, kto szuka ciekawych artykułów!

    17/02/2023 at 00:07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *