Trendy meblowe na 2023 – co będzie modne w branży interior design?

Trendy meblowe na 2023 – co będzie modne w branży interior design?

Planujesz zmiany wystroju wnętrza? A może urządzasz się w całkiem nowej przestrzeni? Jeśli tak – mamy dla Ciebie ekscytujące wieści! Rok 2023 będzie w dziedzinie meblarstwa i interior designu przełomowy i pełen ciekawych rozwiązań. Aby pomóc Ci zaaranżować swoją przestrzeń życiową zgodnie z trendami i najnowszymi stylami oraz materiałami, przyjrzymy się temu, co będzie królować w branży w ciągu najbliższych kilku lat.

Przed Tobą zestawienie najważniejszych trendów meblowe w 2023 i nadchodzących latach. Daj się zainspirować!

Naturalne surowce i materiały

Naturalne i organiczne materiały wkradają się do projektów wnętrz już od jakiegoś czasu – ale ich znaczenie w branży jeszcze nigdy nie było aż tak duże. Ponieważ właściciele domów stają się bardziej świadomi środowiskowo oraz zdrowotnie, coraz częściej stawiają na te materiały, które tworzą ciepłą, zachęcającą i inspirowaną naturalnym krajobrazem atmosferę – czyli na drewno, kamień, metal oraz na żywe rośliny. Luksusowe tekstury, ziemiste odcienie i nowoczesne akcenty sprawią, że każde pomieszczenie będzie zapraszać do siebie, a jednocześnie będzie zawierać w sobie wszystko, co naturalnie piękne.

Co ważne – materiały te mogą stanowić świetną bazę dla jeszcze bardziej spersonalizowanych akcentów, są ponadczasowe i oferują nieskończone możliwości stylizacji. W Ramaro mówimy im zdecydowane TAK! Niech natura prowadzi nas ku jeszcze piękniejszym i bardziej zrównoważonym przestrzeniom każdego dnia.

Ziemiste kolory i tekstury

Po zimnych i gładkich bielach i szarościach, królujących na salonach przez ostatnie lata, czas na wielkie ocieplenie. Rok 2023 zapoczątkuje erę kolorów i tekstur ziemi. Wykorzystanie w projektach neutralnych i ziemistych tonów brązu, beżu, bladych błękitów i zieleni, w połączeniu z drewnem, szorstkim kamieniem i naturalnymi włóknami, jest odpowiedzią na nasze głębokie potrzeby bycia połączonym z prostotą i naturą. I to nie tylko od święta – ale też w codziennych, życiowych przestrzeniach. Projektanci coraz odważniej wypełniają więc nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne wnętrza elementami kolorystycznymi dającymi poczucie ciepła, harmonii i spokoju. I to w niezwykle pomysłowy sposób!

Zrównoważony design

W ciągu najbliższych lat coraz większą popularność będzie zyskiwać zrównoważone projektowanie – czyli rozwiązania i produkty przyjazne i planecie, i konsumentom. Ci bowiem już są (a będą jeszcze bardziej!) świadomi swojego śladu środowiskowego – dlatego będą poszukiwać coraz bardziej przemyślanych produktów i usług.

Dla przemysłu meblarskiego oznacza to poszukiwanie materiałów, które są pozyskiwane w sposób etyczny lub są ponownie wykorzystywane, wdrażanie efektywności energetycznej w procesach produkcyjnych oraz projektowanie produktów, które mogą być poddane recyklingowi lub ponownie wykorzystane pod koniec ich cyklu życia. Celem jest maksymalne ograniczenie ilości odpadów przy jednoczesnym tworzeniu niezawodnych i trwałych produktów. W 2023 roku czeka nas więc wstęp do świata wypełnionego projektami, które są ekologiczne i wytrzymują próbę czasu.

Spokój, ciepło i intymność

Idea tworzenia bardziej komfortowej i zachęcającej do odpoczynku atmosfery jest w branży meblarskiej coraz bardziej widoczna. Projektanci domów zachęcają swoich klientów do przyjęcia stylu “hygge” – koncepcji aranżacji wnętrz, która obejmuje ciepło, intymność i spokój.

W miarę jak domy stają się zarówno miejscem pracy, jak i miejscem ukojenia w związku z naszym coraz bardziej gorączkowym stylem życia, trendy w projektowaniu będą zmierzać w kierunku zaspokojenia obu tych potrzeb – a projektanci będą tworzyć meble, które oferują to, co najlepsze z obu tych światów. Efektem będą gładkie, opływowe linie i geometryczne kształty, które wyglądają stylowo, a jednocześnie oferują przytulny komfort i niosą obietnicę relaksu w najlepszym stylu.

Technologia w zasięgu ręki

W 2023 roku technologia będzie odgrywać znacznie większą rolę w projektowaniu wnętrz. Inteligentne urządzenia i systemy automatyki będą powszechne w coraz większej liczbie domów, umożliwiając ich właścicielom niespotykany dotąd poziom wygody. Zautomatyzowane systemy bezpieczeństwa zapewnią spokój ducha, pozwalając właścicielom monitorować swój dom z dowolnej odległości. Tymczasem zautomatyzowane rozwiązania oświetleniowe mogą regulować jasność na żądanie, pomagając oszczędzać energię i tworząc idealną atmosferę dla każdej okazji. Oczywiście to dopiero początek – w miarę jak będziemy doskonalić nasze zrozumienie technologii i jej możliwości, bez wątpienia znajdziemy więcej kreatywnych sposobów na włączenie jej do naszego życia i sprawienie, by nasze domy naprawdę odzwierciedlały to, kim jesteśmy.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci nakierować Twoje artystyczne wizje dotyczące trendów w interior design w 2023 roku na odpowiednie tory! Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiednich mebli do Twojej przestrzeni – nie wahaj się z nami skontaktować. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci stworzyć wnętrze, które zarówno Tobie, jak i Twoim gościom, zawróci w głowie od pierwszego wejrzenia.

Share this post

Comment (1)

  • Przytulniej Reply

    Artykuł porusza ważny temat trendów meblowych na rok 2023. Autor opisuje kilka ciekawych pomysłów dotyczących kolorów, materiałów oraz stylów, które będą modne w branży designu wnętrz. Artykuł jest dobrze napisany i z pewnością zainteresuje osoby poszukujące inspiracji do swojego mieszkania lub domu.

    09/04/2023 at 14:08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *