Miękkie linie i obłości, czyli najmodniejsze designerskie meble do salonu.

Miękkie linie i obłości, czyli najmodniejsze designerskie meble do salonu.

Jeszcze do niedawna wśród trendów dominowały proste kąty i bardzo klasyczne kształty. Dziś w modzie królują jednak ich całkowite przeciwności. Najmodniejsze meble i dodatki charakteryzują bowiem miękkie linie, obłości i “puchata” budowa.

Kilka sezonów temu do świata interior design zawitał minimalizm w dosyć surowej formie, a wraz  z nim proste linie, prostokąty, płaskie powierzchnie i wszechobecna symetria. Moda bywa jednak kapryśna i lubi zmieniać zdanie. Obecnie w najmodniejszych aranżacjach zaobserwować można coraz większe zainteresowanie obłościami, kulam i “chmurkowymi” kształtami. Te, natomiast, pomagają stworzyć bardzo przytulne przestrzenie, dlatego doskonale sprawdzą się przede wszystkim w salonie. A jakie designerskie meble są obecnie najmodniejsze?

Obłe sofy, narożniki i fotele

Rosnącą fascynację obłymi kształtami można wiązać z niesłabnącą inspiracją naturą i chęcią wprowadzania jej do wnętrz. W naszych domach coraz częściej pojawiają się naturalne materiały, motywy roślinne czy kształty przypominające liście i kwiaty. Fale, łuki i zaokrąglenia to kolejny etap nawiązywania do otaczającego nas świata. Wszak nie przypominają one kłębiastych chmur na niebie, porośniętych falującą trawą wzgórz czy też spiętrzonych fal na morzu?

Doskonałym przykładem zastosowania naturalnych kształtów w wystroju wnętrz są najmodniejsze w tym sezonie zestawy — obłe narożniki, zaokrąglone sofy i kuliste fotele, których na próżno szukać w trendach minionych dekad. Taki wybór to absolutny powiew świeżości i nowość w wystroju wnętrz. Mają one bardzo designerski, a wręcz futurystyczny charakter. Poprzez swoją “puchatą” formę dodają zaś wnętrzu wyjątkowej przytulności, subtelności i delikatności. Dzięki temu sprawdzą się one niemal w każdej nowoczesnej przestrzeni: zarówno tej urządzonej w stylu japandi czy boho, jak i w aranżacji o bardziej minimalistycznym wydźwięku.

Nie sposób nie wspomnieć tu również o wygodzie! Bez dwóch zdań obłe siedziska i oparcia sprawiają bowiem, że meble te są wyjątkowo komfortowe. Ich zaokrąglone formy aż proszą, by wygodnie się na nich rozłożyć i oddać słodkiemu lenistwu…

Kule, koła, kulki i kółeczka, czyli najmodniejsze kształty

Zaokrąglenia, łuki i koła nie pojawiają się jednak jedynie na sofach i fotelach. Coraz częściej zaobserwować je można także w innych rozmaitych meblach i dodatkach. W modzie są chociażby kuliste krzesła, stoliki o okrągłych blatach czy klosze na lampy kształcie kul. Co więcej mękkie linie widać w dużych elementach wystroju takich jak łuki nad drzwiami czy okrągłe lustra, ale także w drobniejszych detalach, takich jak ozdobne porcelanowe łuki, świeczki z woskowych kuleczek czy poduszki w kształcie kul.

Co wszechobecne fale i łuki wprowadzają do wnętrza? Są one wyjątkowo przyjemne dla oka, a przy tym budzą skojarzenia ze spokojem i harmonią. Dzięki temu bardzo kojąco wpływają na zmysły. Urozmaicone nimi przestrzenie automatycznie wypełniają się więc delikatnością, subtelnością i przytulnością. To natomiast daje przepis na wyjątkowe aranżacje, idealne do salonu czy sypialni.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *