Jakie łóżka wybrać do hotelu?

Jakie łóżka wybrać do hotelu?

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszymi meblami w hotelu są łóżka. Powinny one być przede wszystkim wygodne, ale przy tym wytrzymałe i funkcjonalne. Zobacz, jakie modele łóżek sprawdzą się najlepiej w pokojach hotelowych.

Jakie cechy posiadają dobre łóżka hotelowe?

Bez względu na to czy jest to duży pięciogwiazdkowy hotel, czy mały rodzinny pensjonat — łóżka dla gości powinny być wyjątkowo komfortowe. Jest to bowiem jeden z tych aspektów, przez których pryzmat będzie oceniane całe miejsce noclegowe. Głównym celem pobytu w hotelu jest przecież wypoczynek, a bez wygodnego łóżka będzie to niemal niemożliwe.

Łóżka hotelowe muszą być też wykonane z bardzo trwałych, wytrzymałych materiałów. Zakup mebli hotelowych powinien być bowiem zakupem na lata. Przy intensywnym użytkowaniu złej jakości ramy łóżek i materace będą do wymiany już po kilku miesiącach.

Warto też zwrócić uwagę czy łóżka hotelowe posiadają wysokie nóżki. Wówczas można wjechać pod nie odkurzaczem, a więc łatwiej utrzymać w czystości znajdującą się pod łóżkiem przestrzeń.

Łóżka hotelowe a styl wnętrza

Wygląd łóżek, tak samo jak w przypadku innych mebli hotelowych, należy dopasować odpowiednio do całego wystroju wnętrza pokoju lub hotelu. W aranżacjach utrzymanych w stylu skandynawskim lub rustykalnym najlepiej sprawdzą się drewniane ramy łóżek. Natomiast we wnętrzach, w których dominuje styl nowoczesny lub glamour, lepiej postawić na ramy tapicerowane.

W eleganckich hotelach dobrym pomysłem będą też łóżka z tapicerowanym zagłówkiem. Dodadzą one wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a przy tym zapewnią gościom wygodę – na przykład podczas wieczornego czytania książki. Jeśli łóżko nie posiada wbudowanego zagłówka, można dobrać do niego naścienne panele.

Materace do łóżek hotelowych

Materace do łóżek to często zmora dla hotelarzy. Jak bowiem wybrać model, który będzie pasował wszystkim gościom? W tym przypadku najlepiej więc wybrać najbardziej uniwersalny model — nie za twardy, nie za miękki. Naszym klientom polecamy w tym przypadku postawić na materac średnio twardy.

Najważniejsze jest jednak to, aby był to materac bardzo dobrej jakości; taki, którego elementy i materiały zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz. Tylko w przypadku przewiewnych modeli można mieć bowiem pewność, że nie rozwiną się w nich grzyby ani pleśnie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia z doborem odpowiedniego łóżka do Twojego hotelu – skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci urządzić wnętrze, które pokochają Twoi goście.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *