JAKI KOLOR ŚCIAN DO BIAŁYCH MEBLI?

JAKI KOLOR ŚCIAN DO BIAŁYCH MEBLI?

Jaki kolor ścian do białych mebli?

Białe meble są wartą do rozważenia inwestycją – pasują niemalże do każdej stylistyki wnętrza i większości kolorów ścian. Dzięki temu potrzeba odświeżenia kolorystyki pomieszczenia czy mała zmiana aranżacji nie sprawią większych problemów i nie nadwyrężą domowego budżetu. Jaki kolor ścian do białych mebli?

 

Biel do bieli

Białe meble w otoczeniu białych ścian to styl typowo skandynawski. Stylistyka wnętrza zyska w takim przypadku oryginalny charakter, dzięki zastosowaniu wyrazistych dekoracji. Biały narożnik lub sofę można ożywić poprzez dodatki – poduszki w ulubionym kolorze czy wielobarwną narzutę. Wnętrza, w których biel gra pierwsze skrzypce mogą wydawać się zimne i mało przytulne. Dlatego też warto zastosować w nich mięsiste i ciepłe materiały czy drewniane akcenty. Aranżacja cała w bieli sprawdzi się świetnie w niewielkich pomieszczeniach, które optycznie powiększy i nada im lekkości.

 

Na tle szarości

Szary kolor to jeden z najchętniej wybieranych w ostatnich sezonach. Podobnie jak biel, szarość to uniwersalna i ponadczasowa barwa, dlatego w duecie wypadają doskonale. Rozłożysty, biały narożnik w dużym salonie lub mała, biała sofa będą świetnie prezentować się na szarym tle, które jeszcze bardziej je uwidoczni. Szarość zdecydowanie nadaje wnętrzu klasy i elegancji. Sprawdzi się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i dużych salonach. Jednak w tym pierwszym przypadku warto postawić na bardzo jasną, delikatną szarość, która nie przytłoczy wnętrza.

 

Zaskakujący akcent

Zarówno w pomieszczeniach z białym, jak i szarym tłem, dobrym pomysłem jest wprowadzenie ciekawego akcentu kolorystycznego, który skupi na sobie uwagę. Wystarczy na ścianie namalować figurę geometryczną, pas w mocnym, energetyzującym kolorze czy organiczny kształt. Taki zabieg przełamie jednostajność i nada pomieszczeniu wyrazistości. Wypoczynek w postaci białej sofy lub narożnika na takim tle na pewno nie zginie, a zyska nowy, ciekawy wymiar.

 

Kontrastowe zestawienie i wzory

Zestawienie kolorów na linii jasne-ciemne, fenomenalnie wyeksponuje białe meble. Biel jest wręcz idealna do kontrastów i bazowania na przeciwieństwach. Ciemny granat lub zgaszona czerwień świetnie kontrastują z białymi meblami, jednak wtedy gdy występują na fragmentach – jednej czy dwóch ścianach.

Białe meble to doskonała okazja do nietypowych, ściennych eksperymentów. Wzorzyste tapety świetnie odnajdą się w ich towarzystwie. Białe meble zaakceptują różne kwieciste desenie, geometryczne zestawienia czy wszelkie ornamenty.

 

Czerwienie i pomarańcze

Jeśli do wnętrza wpada dużo światła, warto to wykorzystać. Świetnie sprawdzi się ognista czerwień lub intensywny pomarańcz. Oczywiście w celu uniknięcia zbyt agresywnego charakteru pomieszczenia, należy pomalować tylko jedną ścianę lub np. filar w salonie. Taki kontrast będzie bardzo ożywiający i doda wnętrzu energii. Zwolennicy ciepłych barw z pewnością odnajdą się w takiej aranżacji.

 

Chłodne błękity i turkusy

Jasny wypoczynek w postaci białej sofy lub narożnika tworzy przytulną atmosferę, którą można podkreślić harmonijnym kolorem. Błękitne i turkusowe odcienie dobrze wpływają na samopoczucie w trakcie odpoczynku, pozwalają się zrelaksować i odświeżają pomieszczenie. Ściany w takich odcieniach nie tylko świetnie wyeksponują białe meble, ale także będą dobrym tłem dla obrazów i zdjęć w dekoracyjnych ramkach.

Biel otwiera ogromne możliwości aranżacyjne. Niemalże wszystkie chwyty aranżacyjne są w tym przypadku dozwolone. Białe meble są wyjątkowo wszechstronne i uniwersalne.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.