JAK URZĄDZIĆ SALON W NOWOCZESNYM STYLU?

JAK URZĄDZIĆ SALON W NOWOCZESNYM STYLU?

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Styl nowoczesny, który ma także nazwę modern, cechuje się naprawdę długą historią i wbrew pozorom nie wywodzi się on z mody. W dalszym ciągu jest on jednym z popularniejszych, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Dlaczego? Czynników, które za nim przemawiają, jest naprawdę wiele, jednak to relaksujący klimat oraz spokój zaliczane są do tych najistotniejszych. W związku z tym jest on idealny do odpoczynku oraz wyciszenia się po trudnym dni. W jaki sposób urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Czym charakteryzuje się nowoczesny styl?

Z roku na rok możemy obserwować coraz to nowsze trendy wnętrzarskie, dlatego styl nowoczesny stale ulega zmianie. Mimo tego charakteryzuje się on się kilkoma cechami, które od dziesiątek lat po prostu się nie zmieniają. O czym mowa? Przede wszystkim o prostocie form wszystkich elementów danego wyposażania, a także ich funkcjonalność, która jest wręcz ikonicznym elementem tego stylu. W przypadku, gdy coś nie jest praktyczne, jest najzwyczajniej w świecie bezużyteczne, a co za tym idzie, zbędne. Właśnie dlatego w stylu nowoczesnym liczba sprzętów oraz wszelkiego rodzaju detali jest ograniczona praktycznie do minimum. Dzięki takiemu zabiegowi modernistyczne wnętrza sprawiają wrażenie znacznie bardziej przestronnych, niż rzeczywiście są. Przy okazji musimy wspomnieć, że przestrzeń to następne słowo-klucz w nowoczesnym stylu. Z racji tego, że powinna ona być tak duża, jak to możliwe, ściany, które oddzielają salon od kuchni, bardzo często są po prostu burzone. Dzięki takiemu działaniu uzyskanie sporej strefy dziennej jest naprawdę nietrudne.

Meble do nowoczesnego salonu – na jakie warto postawić?

W większości wypadków meble do salonu nowoczesnego będą przybierały wszelkiego rodzaju kształty brył geometrycznych. Najczęściej będą to wycinki kul lub też prostopadłościany. Ich uroda skupia uwagę, jednak nie za sprawą niezliczonych detali, a niezwykle dopracowanej formie, perfekcyjnie wyważonych proporcji, idealnego wykończenia oraz świetnych materiałów. Z racji tego, że modernistyczni projektanci przykładają szczególną wagę do ergonomii, fotele, krzesła, czy sofy będą wyprofilowane w taki sposób, że świetnie dopasują się do sylwetki osoby, która z nich w danej chwili korzysta. Właśnie dlatego w czasie zakupów mebli do nowoczesnego salonu, należy szukać takich rozwiązań. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że należy uważać z ilością. W przypadku, gdy będzie ich za dużo, wnętrze zostanie przytłoczone, a tego nie chce nikt z nas.

Dekoracje do modernistycznego salonu – co warto wiedzieć?

Moderniści wypowiedzieli swoistego rodzaju wojnę wszelkim deseniom na tkaninach, wzorom na naczyniach, czy też zdobieniom mebli. Niejaki Adolf Loos, czyli prekursor stylu nowoczesnego uważa, że ornament to nic innego jak zbrodnia, a jego słowa stały się swoistego rodzaju mottem designerów i architektów. W związku z tym usunęli oni z wnętrz wiele motywów dekoracyjnych, pamiątkowych zdjęć, obrazków, czy figurek. Rolę tych elementów mają przejmować przeróżne faktury materiałów oraz zestawienia kolorów, które idealnie wpasowują się w dane pomieszczenie.

Lustra w salonie nowoczesnym

Niezwykle ważnym elementem każdego nowoczesnego salonu są lustra. Światło, które odbije się od nich, rozjaśni wnętrze, a także elementy, jakie się w nim znajdują, czym optycznie powiększy pomieszczenie. Najlepszym wyborem będzie wielopłaszczyznowe lustro, które składa się z wielu tafli połączonych ze sobą w jedną całość. Bardzo dobrą propozycją jest także produkt w kształcie skrzywionej elipsy, prostokąta, czy też owalu.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.