JAK URZĄDZIĆ MAŁY SALON W BLOKU? POSTAW NA SOFĘ Z FUNKCJĄ SPANIA.

JAK URZĄDZIĆ MAŁY SALON W BLOKU? POSTAW NA SOFĘ Z FUNKCJĄ SPANIA.

Jak urządzić mały salon w bloku? Postaw na sofę z funkcją spania.

Urządzenie mieszkania w bloku zwykle wiąże się z problemem niewielkich przestrzeni, jakie mamy do dyspozycji. Wizytówką każdego „M” jest niewątpliwie pokój dzienny, w którym toczy się życie rodzinne i gdzie przyjmujemy znajomych. Często musi również pełnić rolę sypialni. Ograniczona powierzchnia użytkowa powoduje, że stworzenie estetycznego, a zarazem funkcjonalnego lokum może nastręczać nieco trudności. Jednak nie jesteśmy skazani na porażkę, gdyż z pomocą przyjdą nam obecne bogate możliwości wyposażenia i aranżacji nawet niewielkich wnętrz. Stwórzmy więc mały salon w bloku.

Salon w bloku – jak urządzić?

Urządzanie naszego salonu w bloku może być naprawdę przyjemne. Kierujmy się własnymi upodobaniami, ale czerpmy również z aktualnych trendów. Oferta materiałów i mebli jest przebogata, przy czym nie jesteśmy skazani na rujnujące budżet domowy wydatki. Zacznijmy od kolorystyki. Mamy niewielkie pomieszczenie, tak więc aby zachować spójność aranżacji ograniczmy się do trzech, czterech barw i odcieni. W tym kontekście warto skorzystać z lekkości stylu skandynawskiego – biel, beż, odcienie szarości sprawią, że wyposażenie nie przytłoczy niewielkiej powierzchni naszego salonu. Dla przykładu – biel na wysoki połysk z drewnianymi wykończeniami zawsze powiększy optycznie niedużą przestrzeń. Ponadto tego rodzaju odcienie stanowić będą świetne tło dla bardziej jaskrawych kolorystycznie przedmiotów, które ozdobią wnętrze (dywan, poduszki, świeczki itp.). Dobierając meble do naszego salonu znacznie ułatwimy sobie życie korzystając z gotowych zestawów, „uszytych” na miarę rzeczywistości mieszkań w bloku. Najczęściej będą to: regał/szklana witryna, komoda, stolik kawowy, szafka pod RTV. Jeżeli myślimy o nowoczesnym wnętrzu, możemy wybrać meble o minimalistycznym designie. Do tego meble tapicerowane – fotele, sofy, których różnorodna kolorystyka, a także wzornictwo, może znakomicie wzbogacić wystrój całego wnętrza. Plus dodatki – najlepiej w jednej dominującej tonacji kolorystycznej. Bardzo dobrym, klasycznym rozwiązaniem jest lustro, które nie dość, że doda naszemu salonowi uroku, to jeszcze powiększy go optycznie. Wszystko to złoży się na stylową oraz praktyczną aranżację.

Śpijmy dobrze, czyli sofa w salonie.

Salon to jedno, sypialnia drugie. Ale przecież mieszkamy w bloku i nasz reprezentacyjny pokój musi często łączyć te funkcje. Atrakcyjne wizualnie i wygodne sofy z funkcją spania rozwiążą ten problem. Planując zakup sofy do salonu ustalmy przede wszystkim, jaką rolę ma pełnić. Czy chodzi o spanie okazjonalne (np. dla gości), czy też codzienne. W pierwszym przypadku możemy skupić się na walorach aranżacyjnych, wyglądzie sofy oraz komforcie wypoczynku w stanie złożonym (co nie oznacza, że po rozłożeniu sofa ma być niewygodna). Co innego w przypadku, gdy sofa z funkcją spania służyć ma nam jako miejsce conocnego wypoczynku. Oczywiście pierwszą kwestią jest czy śpimy sami, czy też z partnerem/dzieckiem. Tak więc dobieramy model dwu, a najlepiej trzyosobowy. Zasadniczą sprawą jest też rozmiar sofy, tak by po rozłożeniu mieściła się w salonie bez konieczności przesuwania mebli. W tym kontekście istotny jest również sposób rozkładania sofy z funkcją spania. Ze względu na tego rodzaju funkcję, mamy różne systemy rozkładania:

  • Wózek

  • System DL

  • Delfin

  • System włoski

  • System klik-klak

Oczywiście wybór sofy, poza aspektem funkcjonalnym, ma także znaczenie estetyczne, dekoracyjne. Nowoczesna, designerska tapicerowana sofa może być prawdziwą ozdobą każdego salonu. Tak więc urządzając swój salon w bloku, postaw na sofę z funkcją spania.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.