JAK UMEBLOWAĆ SALON? SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA I POŁĄCZENIA

JAK UMEBLOWAĆ SALON? SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA I POŁĄCZENIA

Jak umeblować salon? Sprawdzone rozwiązania i połączenia

Jeśli nie wiesz w jaki sposób zaaranżować własny salon, dostosuj się do naszych wskazówek. Domownikom wyjdzie to na dobre. W pierwszej kolejności warto wyposażyć się w wygodną i nowoczesną sofę rozkładaną. Przykładem może być sofa Coco z funkcją spania, na której w dzień można wypoczywać, a nocą zadbać o komfortowy sen.

W nowocześnie urządzonym salonie sprawdzi się również sofa nierozkładana. Duże znaczenie ma oczywiście to, jaki metraż posiada salon. Ciekawym wyborem w tej kategorii będzie produkt Sofa Amsterdam 3-osobowa. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć miejsca na telewizor. W końcu większość osób najchętniej się przy nim relaksuje, oglądając na co dzień swoje ulubione programy czy też seriale i filmy.

 

Aranżacja salonu – od czego powinno się zacząć?

Podpowiadamy, iż aranżację salonu powinno się rozpocząć od określenia własnych potrzeb i stylu aranżacyjnego (np. skandynawski lub toskański). Jeśli masz z tym jakieś problemy, zdecyduj się na zaangażowanie projektanta wnętrz. Zyskasz czas oraz pewność własnych kroków. W zdecydowanej większości salonów dobrą inwestycją będzie atrakcyjny narożnik rozkładany. W tej sytuacji trafioną inwestycją okaże się narożnik Helios z funkcją spania. W mniejszych salonach kluczową rolę będą pełnić narożniki nierozkładane. Naszym zdaniem kuszącą propozycją jest model Benetto Long.

Istnieje szansa, aby połączyć salon wraz z jadalnią czy też kuchnią. Sprawdza się to zwłaszcza w mieszkaniach o nieco mniejszym metrażu. Według nas jest to bardzo ciekawa opcja. Zyska się tym samym odrobinę światła i lekkości. Odpowiednim rozwiązaniem będą w tym przypadku specjalne ścianki, np. w wersji ażurowej lub też wyspa kuchenna. Warto posłuchać architekta wnętrz, który ma w tym zakresie spore doświadczenie.

 

Umiejętne umeblowanie salonu – kilka słów podsumowania

Jeśli zabierasz się za umiejętne umeblowanie salonu nie możesz zapomnieć o takich elementach, jak: sofa rozkładana, narożnik nierozkładany czy też wygodne kanapy. Podpowiedzieliśmy Ci wyżej, w jakie produkty możesz zainwestować, aby Twoja inwestycja w pełni Cię usatysfakcjonowała i odmieniła dotychczasową aranżację.

Oprócz wskazanych produktów warto zainwestować również w:

To Ty decydujesz o tym, czy lepszym wyborem będzie kanapa nierozkładana czy też rozkładana. Dokonaj niezbędnych pomiarów, a nasze porady okażą się dla Ciebie bardzo cenne. Domownicy nie powinni zapominać o kilku równie istotnych elementach, jak stoliki kawowe czy też pufy. Każda aranżacja powinna być jednak dobrze przemyślana. Naszym zdaniem wartościowym pomysłem jest nawiązanie choćby krótkiej współpracy z projektantem wnętrz. Przyda się to zarówno przy pierwszych aranżacjach, jak i podczas remontów. Dużą rolę należy przyłożyć do dodatków i ozdób. Mogą to być np. fototapety, lampki, lampiony, obrazy, doniczki czy też rozmaite figurki.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.