Jak ułożyć koc na narożniku?

Jak ułożyć koc na narożniku?

W chłodny, jesienny lub zimowy dzień, nie ma to, jak ciepły i przyjemny koc! A nie ma lepszego miejsca na wtulenie się w niego z kubkiem gorącego kakao w dłoniach niż narożnik w pokoju dziennym lub salonie. Kiedy przyjemności stanie się zadość, trzeba jednak będzie schludnie rozłożyć koc na swoim miejscu. Jak ułożyć koc na narożniku? Mimo że to brzmi banalnie – układanie koca na narożniku może być podchwytliwym zadaniem. Na szczęście z naszym przewodnikiem będziesz w stanie zrobić to w mgnieniu oka. Do dzieła!

• Po pierwsze, musisz zdecydować, po której stronie narożnika chcesz mieć koc. Jeśli używasz go dla ogrzania się, prawdopodobnie będziesz chciał umieścić go po stronie najbliższej kominkowi lub grzejnikowi. Jednak, jeśli używasz go bardziej jako dekoracji, rozważ tę stronę narożnika, która znajduje się bliżej okna, balkonu lub wyjścia na taras – czyli tę, która dostaje więcej światła.
• Kiedy już zdecydujesz, po której stronie narożnika położyć koc, czas zacząć go układać. Pierwszym krokiem jest złożenie koca na pół, wzdłuż jego dłuższego boku. Dzięki temu łatwiej będzie go przeciągnąć nad narożnikiem.
• Następnie przeciągnij jeden koniec koca przez tył narożnika, a potem – przenieś drugi koniec koca do przodu i delikatnie przyklep go w miejscu, w którym siedzisko łączy się z oparciem.
• Teraz zrób krok do tyłu i upewnij się, że koc jest równomiernie rozłożony. Jeśli wygląda to trochę krzywo, popraw to przesuwając lub naciągając koc ostrożnie po odpowiedniej stronie. Na końcu rozłóż poduszki dekoracyjne tak, jak lubisz. I już! Widzisz, jak szybko poszło? Teraz już wiesz, jak ułożyć koc na narożniku w mniej niż 3 minuty!

Jednak, jeśli chcesz przenieść swoje układanie koca w narożniku na wyższy poziom, koniecznie zapoznaj się jeszcze z dwoma kolejnymi wskazówkami:

Ile nadmiaru tkaniny należy zostawić po każdej stronie koca, gdy układa się go na narożniku?

To zależy od wielkości koca i narożnika. Jeśli używasz małego koca, być może nie będziesz musiał zostawiać nadmiaru tkaniny po każdej stronie. Jeśli jednak używasz dużego koca, możesz chcieć zostawić kilka centymetrów materiału z każdej strony, aby nie wyglądał on na zbyt ciasno złożony.

Jak najlepiej ułożyć koc na narożniku, aby nie przesuwał się zbytnio przy siadaniu lub kładzeniu się?

Możesz zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nich jest złożenie końców koca kilka razy i schowanie pod poduszkami sofy. Innym jest związanie ich w elegancki węzeł lub kokardę. Ostatecznie zawsze możesz użyć kilku poduszek dekoracyjnych, które obciążą koc na tyle, by zapobiec jego przesuwaniu się. Spróbuj wypróbować wszystkie te metody i przekonaj się, która odpowiada Ci najlepiej!

A więc – to tyle! Mamy nadzieję, że nasz mini przewodnik po tym, jak ułożyć koc na narożniku pomógł Ci w organizacji przestrzeni w domu. Jeśli jednak czujesz, że nadal potrzebujesz wskazówek – nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem obsługi klienta, aby uzyskać pomoc. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i udzielimy wskazówek i porad, jak uzyskać wymarzony wygląd Twojego salonu!

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *