Jak przechowywać rzeczy w salonie?

Jak przechowywać rzeczy w salonie?

Salon to najważniejszy punkt na mapie każdego domu i służy przede wszystkim do odpoczynku i rodzinnego spędzania czasu. Przestrzeń ta może okazać się też świetnym miejscem do przechowywania rzeczy, które nie mieszczą się w szafach w innych pokojach. Warto jednak zrobić to w sprytny sposób, aby nie zaburzyć estetyki salonowego wystroju.

Skrytki i zakamarki, czyli sofy z pojemnikami

Standardowe wyposażenie każdego salonu to przede wszystkim komplet wypoczynkowy, ewentualnie szafka RTV, komoda i telewizor, a czasem również kącik jadalniany. Jak tu więc przechowywać rzeczy bez wstawiania kolejnych, zagracających przestrzeń mebli? Wystarczy znać kilka prostych trików!

Najlepszym sposobem na przechowywanie rzeczy w salonie będzie wykorzystanie w nim mebli ze schowkami, a więc takich jak fotele, sofy i  narożniki z pojemnikami na pościel. Znajdują się one przede wszystkim w modelach z funkcją spania — i choć docelowo przeznaczone są one kołdry i pościele, z powodzeniem przechowywać w nich można dowolne przedmioty. Tym samym wygodna kanapa do salonu staje się też przestronną szafą, komórką lub garderobą.

Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza w pomieszczeniach o małych powierzchniach — ale nie tylko. Dzięki schowkom ukrytym w meblach można zaoszczędzić sporo miejsca, które trzeba byłoby przeznaczyć na szafę. Tym samym można cieszyć się dużą przestrzenią, wolną od zbędnych elementów. Dzięki dyskretnym schowkom w salonie łatwiej zaś utrzymać porządek.

Akcesoria i dodatki ze schowkami

Sofy z pojemnikami to jednak nie jedyne sprytne rozwiązanie na przechowywanie rzeczy w salonie. W przestrzeni tej można wykorzystywać także inne akcesoria i dodatki z miejscem do przechowywania. W tej roli sprawdzą się przede wszystkim miękkie pufy ze schowkiem oraz tapicerowane skrzynie. Na co dzień posłużą one za wygodne siedziska, ale gdy przyjdzie taka potrzeba: spełnią funkcję szafki na drobiazgi.

Drobne przedmioty schować można też w stolikach kawowych i w szafkach pod telewizor. Wybierając je do swojego salonu, warto więc wybrać modele wyposażone w dodatkowe szuflady i półki.

Meble do przechowywania

A co, gdy wciąż nam mało miejsca do przechowywania? Salon to idealne miejsce w domu na dodatkowy kredens, regał czy szafę. Tego typu meble, poza oczywistą funkcją praktyczną, mogą też stanowić doskonały pretekst do wykorzystania we wnętrzu dodatkowych dekoracji. Na ich blatach pięknie prezentować się bowiem będą wszelkie wazony i doniczki na kwiaty, rzeźby, zegary, świeczniki czy ramki ze zdjęciami. W ich pojemnych szufladach i na przestronnych półkach przechowywać można zaś to, na co nie znajdzie się miejsca w sypialni czy garderobie.

Jeśli zastanawiasz się, jakie meble do przechowywania najlepiej sprawdzą się w Twoim domu – koniecznie zobacz naszą ofertę w sklepie internetowym Ramaro lub skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Chętnie pomożemy Ci znaleźć idealne rozwiązanie dla Twojego wnętrza!

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *