Jak dopasować łóżko do sypialni?

Jak dopasować łóżko do sypialni?

Łóżko to serce każdej sypialni i najważniejszy element jej wystroju. Jak odpowiednio dopasować model łóżka do wnętrza? Przede wszystkim komponując je z całą aranżacją, a więc stawiając na jego odpowiedni styl!

Stylowe łóżka do sypialni

Niegdyś wszystkie łóżka wyglądały niemal tak samo — stalowa lub drewniana rama, materac bez zbędnych urozmaiceń i… już. Dziś do łóżek nie podchodzi się już jedynie jak do praktycznego mebla, ale również jak do ważnej części wystroju wnętrza. Z tego powodu w salonach meblowych znaleźć można tysiące różnorodnych ich modeli.

Obecnie najmodniejszym rodzajem łóżek bez dwóch zdań są łóżka z tapicerowaną ramą i zagłówkiem. Nie tylko nadają one wnętrzu stylu i przytulności, ale są wygodne w użytkowaniu. Tego typu meble z łatwością można dopasować też do każdego stylu wnętrzarskiego, stwarzając wyjątkowe i oryginalne aranżacje.

Łóżko do sypialni w stylu glamour

Wnętrza glamour to najczęściej pełne przepychu i luksusu, bogato zdobione aranżacje, inspirowane królewskimi komnatami. Wielkie łoże pośrodku pokoju nie może być więc skromne i nijakie. Najlepiej postawiać tu więc na tapicerowane modele z pikowanym zagłówkiem, takie jak łóżko Dione. Jego wyjątkowy design oraz dbałość o szczegóły sprawi, że zwykła sypialnia zamieni się w ekskluzywny salon niczym z zamku czy eleganckiej, paryskiej kamiennicy.

Łóżko do sypialni w stylu minimalistycznym

Absolutną odwrotnością do wnętrz w stylu glamour są wnętrza minimalistyczne — wolne od dużej ilości zdobień, kształtów i kolorów. Styl oddający hołd minimalizmowi stawia na prostotę, symetrię i skromną estetykę. Od tej reguły nie może więc odbiegać również wybrane do wnętrza łóżko, które także powinno komponować się z nowoczesnym wystrojem całego wnętrza. Świetnie sprawdzą się tu więc wszelkie modele o prostych kątach i wolne od dużej ilości detali tak jak w przypadku łóżka Rea.

Łóżko do sypialni w stylu skandynawskim

A może interesuje Cię łóżko do sypialni urządzonej w stylu skandynawskim? W takim wnętrzu lepiej zrezygnować z masywnych ram i zagłówków. Znacznie lepszym wyborem będą tu modele na długich smukłych drewnianych nóżkach, nadających meblowi optycznej lekkości i świeżości oraz te z prostymi, wolnym od dużej ilości zdobień zagłówkami. Łóżka na nóżkach, jak na przykład łóżko Skadi, doskonale wkomponują się w skandynawską estetykę i pomogą zachować skandynawski sznyt.

Łóżko w uniwersalnym stylu

We wnętrzach urządzonych w stylu eklektycznym lub tam, gdzie styl wnętrzarski nie jest bliżej określony, najlepiej sprawdzą się takie modele jak łóżko Luna czy łóżko Neso. Są one bowiem niezwykle eleganckie, ale przy tym nowoczesne; klasyczne, a jednocześnie bardzo designerskie. Ich oryginalny, ale prosty wygląd świetnie wpasuje się w wystrój każdej sypialni, dodając jej wizualnego ciepła, przytulności i charakteru. Doskonale sprawdzą się więc one tak samo w pokoju w stylu retro, jak i na przykład w stylu loftowym.

Potrzebujesz wsparcia przy wyborze Twojego idealnego łóżka do sypialni? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci urządzić wymarzoną przestrzeń.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.