3 najczęstsze błędy popełniane przy urządzaniu wnętrz. Czego unikać?

3 najczęstsze błędy popełniane przy urządzaniu wnętrz. Czego unikać?

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą wystroju wnętrza swojego domu, poza ekscytacją na pewno czujesz też stres – czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Ku przestrodze podpowiadamy, że jest kilka typowych błędów popełnianych przy samodzielnym urządzaniu przestrzeni. Na szczęście przy odrobinie wiedzy i planowania można ich uniknąć – i stworzyć piękną i stylową przestrzeń, bezbłędnie odzwierciedlającą charakter mieszkańców.

Zobacz trzy najczęściej popełniane błędy w projektowaniu wnętrz – i podpowiedzi, jak ich unikać.

Nieuwzględnienie przeznaczenia pomieszczenia – zastanów się, jak chcesz wykorzystać przestrzeń i jakie funkcje ma ona spełniać.

Podczas projektowania przestrzeni należy pamiętać o jej przeznaczeniu. Nie kieruj się więc tylko estetyką i nie projektuj pomieszczenia, które może i wygląda dobrze, ale nie spełnia swojej funkcji. Zamiast tego poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jak będziesz korzystać z tej przestrzeni i czemu ma ona służyć. Określ cele remontu i upewnij się, że każdy element, który zastosujesz, przyczyni się do ich osiągnięcia. Pod lupę szczególnie weź miejsca do przechowywania – czy zmieszczą się w nich wszystkie książki, ubrania lub bibeloty, które przynależą do danego pomieszczenia?

Im lepiej przygotujesz się teoretycznie zawczasu – tym lepiej wyjdziesz na tym w praktyce. W ten sposób na pewno uda Ci się stworzyć pomieszczenie, które będzie świetnie wyglądać, dobrze funkcjonować i spełniać wszystkie Twoje potrzeby.

Brak pomiarów – przed zakupem upewnij się, że meble będą pasować do pokoju.

Brzmi banalnie? A jednak! Inwestując w meble, upewnij się, że będą idealnie pasować do pomieszczenia, w którym je postawisz. Zwłaszcza te rozkładane (łóżka, sofy i narożniki), wysuwane (komody i szafki) oraz ruchome.

Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest rozczarowanie kłopotliwym zakupem. A kupienie czegoś tylko po to, by po dotarciu na miejsce stwierdzić, że trudno jest (lub wręcz nie da się) tego zmieścić w wyznaczonym miejscu na pewno do takich należy!

Dlatego najlepiej nie tylko zmierz – ale też noś przy sobie zapiski wszystkich pomiarów, żebyś miał je pod ręką przy okazji przeglądania sklepów internetowych czy wyjścia do stacjonarnego salonu meblowego.

Pochopny wybór niewłaściwego koloru farby.

Wybór koloru ścian nie może być pochopny ani lekkomyślny. Zła decyzja może spowodować fatalne skutki – i pociągnąć za sobą zarówno koszty czasowe, jak i finansowe. Zamiast zaczynać od tego, jaki kolor lubisz albo jakie odcienie modne są w danym sezonie – najpierw weź pod uwagę takie aspekty jak oświetlenie (ile naturalnego światła wpada do pomieszczenia?), meble (czy we wnętrzu istnieje już jakieś wyposażenie, do którego musisz się dopasować, czy wszystko planujesz na nowo?), a nawet armatura. Dzięki przemyśleniu tych kwestii oszczędzisz sobie gorzkiego rozczarowania na koniec remontu – a zwiększysz prawdopodobieństwo efektu “wow” i na Tobie, i na Twoich bliskich.

Przy projektowaniu idealnej przestrzeni nie można zapomnieć o detalach. W końcu to właśnie one decydują o efekcie wielu tygodni prac i starań! Mamy nadzieję, że dzięki naszym przestrogom unikniesz najczęściej popełnianych błędów podczas urządzania wnętrza – i będziesz mógł cieszyć się swoim stylowym mieszkaniem lub domem dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś.

Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiednich mebli do Twojej przestrzeni – nie wahaj się z nami skontaktować. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci stworzyć wnętrze, które zarówno Tobie, jak i Twoim gościom, zawróci w głowie od pierwszego wejrzenia.

Share this post

Comment (1)

  • Przytulniej Reply

    Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem! Post jest wnikliwy, dobrze skonstruowany i zawiera wiele informacji. Ma ciekawy punkt widzenia, z którym wcześniej się nie spotkałam. Gorąco polecam ten blog każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej na aktualne tematy. Miło się czyta Twoje posty i czekam na więcej w przyszłości!

    20/02/2023 at 02:39

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *