Konkurs Talentów

Dzieła sztuki na salony

Konkurs Talenty Ramaro

Może Ty jesteś jednym z nich?

Sztuka dla muzeów? Nie w Ramaro!

My najlepsze pomysły na dzieła sztuki meblarskiej wcielamy w życie – a potem zapraszamy na salony. I to dosłownie! Z okazji obchodów 40-lecia firmy Ramaro, zapraszamy wszystkich debiutantów świata designu do udziału w konkursie na najlepszy projekt nowoczesnego zestawu mebli tapicerowanych.

Zaprojektuj swój autorski zestaw wypoczynkowy zgodny z trendami współczesnej sztuki użytkowej i daj się odkryć światu – oraz klientom Ramaro. W ramach nagrody zrealizujemy Twoją wizję w naszym warsztacie!

Wygraj:

1 miejsce: nagroda pieniężna (3000 zł) oraz wyprodukowanie mebli według Twojego projektu, prezentacja mebli wraz z sylwetką autora w showroomach w Warszawie oraz w Kostrzynie, a także wdrożenie do sprzedaży w sklepie internetowym Ramaro.pl

2 miejsce: nagroda pieniężna (1000 zł)

3 miejsce: nagroda pieniężna (500 zł)

Konkurs pod patronatem:

Kapituła Konkursowa:

Robert Jóźwiak – współwłaściciel firmy Ramaro.
Wyznacza kierunek firmy, w którym zmierza, a także podejmuje najbardziej kluczowe decyzje strategiczne i biznesowe. Jednak tym, co najbardziej pasjonuje go w pracy, jest wdrażanie nowych modeli mebli – w tym czasie warsztat staje się dla niego czystym płótnem, na którym tworzy prawdziwą sztukę. Najbardziej ceni sobie satysfakcję klientów i budowanie zespołów.

Marzena Pawłowska:-architekt, projektant wnętrz.
Jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki w Poznaniu. Po studiach i zdobyciu praktyki zawodowej rozpoczęła działalność projektową tworząc procownię projektową Archome Studio. Od kilku lat pracuje przy projektach związanych ze wzornictwem przemysłowym . Od 2019 roku jest członkiem grupy projektowej i badawczej CX Design, łączącą działania z zakresu designu, wzornictwa, projektowania wnętrz, mebli i grafiki. Autorka projektu stoiska targowego dla Firmy Porta , które w 2020 roku w ramach Targów Poznańskich Budma zdobyło nagrodę Acanthus Aureus Primus za wyznaczanie trendów. Obecnie współtwórca nowopowstałej grupy projektowej M2P Architekci. Poza projektowaniem, prowadzi warsztaty i szkolenia związane z tematyką architektury, designu i analizy trendów.

Dr Jacek Ryń
Absolwent wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2010), w której się doktoryzował w 2019 roku. Na macierzystej uczelni pracuje od 2012 roku. Obecnie jest kierownikiem Katedry Projektowania Produktu na Wydziale Architektura i Wzornictwo. Odbył staż w Droog w Amsterdamie (2007). W latach 2011–2014 był projektantem w firmie Terma. Od 2008 roku wspólnie z Pauliną Ryń prowadził studio Razy2. Od roku 2020 biuro projektowe funkcjonuje pod nazwą Jacek Ryń Studio. Projektuje przedmioty codziennego użytku, meble, oświetlenie, elementy przestrzeni publicznej, a także urządzenia rehabilitacyjne. Jest autorem wielu wdrożonych produktów, w tym grzejnika PLC, który zdobył tytuł Dobry Wzór 2014 (Instytut Wzornictwa Przemysłowego) oraz must have 2015 na Łódź Design Festival. Brał udział w pracach przy urządzeniu do rehabilitacji Pictor, które zostało uhonorowane wyróżnieniem Polski Produkt Przyszłości, przyznanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w 2013 roku. Był członkiem Rady Programowej Gdynia Design Days 2015 i 2016. Jest członkiem Rady Naukowej Pomorskiego Parku Technologicznego w Gdyni.

Katarzyna Tyburska – Brand manager Ramaro
Absolwentka Fotografii (2016) oraz Kuratorstwa i Promocji Kultury (2015) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od lat zawodowo związana z marketingiem i kreacją marek.Jej pasją jest fotografia reklamowa i artystyczna. Tworzy projekty transdyscyplinarne, łącząc zagadnienia z obszaru nauki i sztuki. Brała udział w wielu wystawach i konferencjach w Polsce i za granicą. Chętnie dzieli się swoją wiedzą prowadząc autorskie szkolenia z zakresu fotografii i retuszu.

Terminy konkursu

1

Zgłoś projekt

Opracuj projekt sofy i fotela lub narożnika i fotela stanowiący spójny zestaw wypoczynkowych mebli tapicerowanych (lub/i mebli modułowych). Wyślij kompletne zgłoszenie poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony do dn. 20.05.2022 r. do godz. 23:59:59 CET.
2

Zostań laureatem

Spośród uczestników konkursu wybierzemy 5 laureatów – listę opublikujemy 27.05.2022 r. na stronie
3

Spotkajmy się w Kostrzynie

5 najlepszych projektów wraz z sylwetkami autorów zaprezentujemy podczas uroczystej gali otwarcia Showroomu Ramaro w Kostrzynie 4.06.2022 r w formie wystawy Talenty Ramaro, która potrwa do 1.07.2022 r..
4

Wygraj nagrody!

W dniu otwarcia Showroomu Ramaro w Kostrzynie (4.06.2022 r.) spośród laureatów wyłonimy 3 finalistów oraz zwycięzcę głównej nagrody! Może to będziesz Ty?

Formularz zgłoszeniowy

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

  1. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy (pobierz dokument, uzupełnij i wgraj poniżej)

  2. Zdjecie portretowe uczestnika (format JPG, 300 dpi, w minimalnej rozdzielczości 2000x2000 piks.)

  3. Projekt w wersji elektronicznej, składający się z następujących elementów:

  • projekt sofy + fotela lub narożnika + fotela stanowiący spójny zestaw wypoczynkowych mebli tapicerowanych (dotyczy również mebli modułowych). Projekt powinien być zapisany w formacie PDF, 300 dpi, CMYK ( w jakości umożliwiającej wydruk wysokiej jakości),
  • projekt może zawierać maksymalnie sześć wizerunków danego projektu/produktu, np. rysunki, szkice, renderingi lub zdjęcia,
  • opis projektu zawierający: nazwę projektu/produktu, parametry produktu, wymiary, wskazanie funkcji produktu wraz z opisem przeznaczenia,

  Informacje dodatkowe istotne dla projektu:

  • dopuszczalne jest dołączenie prezentacji multimedialnej projektów pokazanych w portfolio, trwającej nie dłużej niż 3 minuty,
  • wszystkie elementy projektu muszą być oznaczone sześciocyfrowym kodem, dowolnie wybranym przez uczestnika Konkursu i wpisanym w formularz uczestnika,

  * Szczegóły w regulaminie

  Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało wysłane.

  Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

  W Konkursie mogą brać udział:
  a) studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia studiujący na państwowych i niepaństwowych, polskich uczelniach artystycznych i technicznych kształcących w kierunku wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa, architektury oraz pochodnych,
  b) studenci jednolitych studiów magisterskich państwowych i niepaństwowych, polskich uczelni artystycznych i technicznych kształcących w kierunku wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa, architektury oraz pochodnych,
  c) zespoły projektantów/ grupy artystyczne o maksymalnej ilości dwóch osób spełniających warunki podpunktów a, b oraz pod warunkiem, że zgłoszone projekty będą ich wspólnym dziełem,
  d) absolwenci na państwowych i niepaństwowych, polskich uczelniach artystycznych i technicznych kształcących w kierunku wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa, architektury oraz pochodnych, którzy ukończyli studia w latach 2019-2020.
  Uczestnikiem może być wyłącznie debiutant (tzn. projektant, który nie zrealizował w znaczący sposób swojego projektu/ wystawy indywidualnej w znaczącym ośrodku opiniotwórczym tj. muzeum, galerii sztuki reprezentującej i promującej artystów, nie zdobył żadnej znaczącej nagrody w ramach konkursów i festiwali.

  Do konkursu można zgłosić wyłącznie jeden skończony, autorski projekt wypoczynkowych mebli tapicerowanych: sofy i fotela lub narożnika i fotela, stanowiących spójny zestaw (dotyczy to również mebli modułowych). Pamiętaj: chodzi o współczesny design i użytkowość, nie o innowacje meblarskie!

  Szczegółowe wytyczne projektu:
  • mebel przeznaczony do wnętrz (salonów, biur etc.),
  • mebel nie może być przeznaczony do użytkowania wyłącznie przez dzieci,
  • musi charakteryzować się wysoką wygodą i funkcjonalnością,
  • mebel powinien być bezfunkcyjny (tj. bez funkcji spania etc.),
  • nie może zawierać elektroniki (tj. gniazdek USB, paneli LED etc.),
  • konstrukcja wewnętrzna mebla powinna być oparta na konstrukcji drewnianej (nie wymagamy specyfikacji – ważne, by projekt był możliwy do produkcji w tej technologii),
  • mebel musi być w minimum w 80% całkowicie tapicerowany,
  • projekt powinien zawierać krótki opis cech charakterystycznych tkaniny i jej koloru (nie wymagamy podania konkretnej tkaniny dostępnej na rynku, a jedynie jej cech i walorów).

  Poprawne zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

  • Formularz danych uczestnika.
  • Zdjęcie portretowe uczestnika w formacie .jpg, 300 dpi, w minimalnej rozdzielczości 2000 × 2000pikseli.
  • Projekt w wersji elektronicznej, składający się z następujących elementów:
  • Projekt sofy + fotela lub narożnika + fotela stanowiący spójny zestaw wypoczynkowych mebli tapicerowanych (dotyczy również mebli modułowych) zapisany w formacie .pdf, 300 dpi, CMYK (w jakości umożliwiającej wydruk wysokiej jakości).
  • Maksymalnie sześć wizerunków danego projektu/produktu (takich jak rysunki, szkice, renderingi lub zdjęcia).
  • Opis projektu zawierający: nazwę projektu/produktu, parametry produktu, wymiary, wskazanie funkcji produktu wraz z opisem przeznaczenia.
  • Informacje dodatkowe istotne dla projektu.

  Dopuszczalne jest dołączenie prezentacji multimedialnej projektów pokazanych w portfolio, trwającej nie dłużej niż 3 minuty. Łączny zestaw materiałów nie powinien przekraczać 10 MB. Zgłoszenia bez któregoś z wymienionych powyżej elementów będą odrzucane automatycznie!

  Projekt należy oznaczyć dowolnie wybranym, sześciocyfrowym kodem. Kod należy umieścić w odpowiednim polu w formularzu uczestnika.

  Przed wysłaniem zgłoszenia do konkursu polecamy zapoznać się z dokładnym regulaminem konkursu.

  Projekt można zgłosić do dn. 20.05.2022 r. do godz. 23:59:59 CET.

  Projekty oceniać będzie specjalnie powołana do tego celu Komisja Konkursowa. Jej skład opublikowany zostanie na stronie ramaro.pl do dnia 1.05.2022 r.

  27.05.2022 r. opublikowana zostanie lista 5 laureatów konkursu. Następnie, spośród nich, w trakcie uroczystej gali otwarcia Showroomu Ramaro w Kostrzynie 4.06.2022 r., wyłonieni zostaną finaliści oraz zwycięzca konkursu.

  1 miejsce: nagroda pieniężna (3000 zł) oraz wyprodukowanie mebli według Twojego projektu zwycięzcy, prezentacja mebli wraz z sylwetką autora w showroomach w Warszawie oraz w Kostrzynie, a także wdrożenie do sprzedaży w sklepie internetowym Ramaro.pl
  2 miejsce: nagroda pieniężna (1000 zł)
  3 miejsce: nagroda pieniężna (500 zł)

  Celem konkursu Talenty Ramaro jest odkrywanie oraz promowanie projektów młodych twórców – projektantów, a także wyłonienie spośród nich laureatów Konkursu, których projekty zrealizowane zgodnie z założeniami nowoczesnego designu, zostaną ocenione jako najciekawsze.

  Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie uroczystego otwarcia Showroomu Ramaro w Kostrzynie, dn. 4.06.2022 r.